PhDr. ThDr. Václav Mitáš, Ph.D.

psychoterapeut, kouč a lektorJak pracuji

Terapeuticky vyznávám nedirektivní směr PCA (Person-Centered Approach), tedy terapii zaměřenou více na klienta než na problém. 

Důležití jste pro mě vy. Každý z vás je autentickou osobností a já se pokusím pomoci vám vykročit a jít směrem, který pro vás bude smysluplný. 

Více zde
Co pro vás můžu udělat?

Potkalo vás něco nepříjemného? Nevíte si rady nebo se naráz v sobě samých nevyznáte? Řekněte si o pomoc. Vím, že vykročit do neznáma může být těžké a oslovit psychoterapeuta dvojnásob. Ale vyrazit může být prvním krokem ke změně. Rád půjdu alespoň kousek s vámi. Neptejte se mě jak a kudy. Nevím. Je to vaše cesta a budeme ji společně hledat.

Podíváme se na vaše úzkosti a obavy, sebevědomí a sebedůvěru, stres, vztahy, práci nebo školu anebo cokoli, co vás tíží. Nabízím vám bezpečný a důvěrný prostor ke sdílení každodenních trápení i nenadálých těžkostí. Nemohu a ani za vás nechci rozhodovat, ale rád vás doprovodím ve všem, co je pro vás důležité.


Kdo jsem

Vystudoval jsem sociální pedagogiku a teologii. Obojí jsem později přednášel na vysoké škole, stejně jako specifické metody sociální práce a krizovou intervenci. Krom jiných kurzů a zkušeností k tomu posléze přibyl ještě psychoterapeutický výcvik.

Mými klienty byli často lidé v extrémně složitých psychosociálních situacích: Procházející psychickou zátěží složitých vztahů ale i zdánlivě běžných rozchodů a rozvodů, obvinění a odsouzení ve věznicích i jejich rodiny a další. Za jednu z klíčových profesních zkušeností považuji doprovázení věřících, na které v církvi či náboženské skupině nebyli příliš laskaví.

Jsem také hrdým otcem prepubertální dcery, fanouškem fotbalových rozhodčích, milovníkem českého filmu, mám rád vaření a dobré jídlo, jazz i vážnou hudbu a mnoho dalšího. Převážně vážně o tom píšu na svém blogu. 

Zkušenosti

  • praxe v pomáhajících profesích od roku 1994 - sociální práce a psychoterapie
  • vysokoškolské vzdělání v sociální pedagogice a teologii
  • dokončovaný pětiletý psychoterapeutický výcvik ve směru PCA
  • výcvik v koučinku organizovaný Asociací vysokoškolských poradců
  • dříve dlouholetý vězeňský kaplan, později speciální pedagog
  • vysokoškolský pedagog (sociální práce a praktická teologie)
  • manažerský koučink od roku 2015
  • koučování rozhodčích profesionálních soutěží FAČR